Konserwacja podwozia

Poziom dzisiejszej technologii motoryzacyjnej jest bardzo wysoki. Dotyczy to zarówno rozwiązań technicznych układów mechanicznych czy elektronicznych jak i zabezpieczenia powłok lakierowych. Okazuje się jednak, że poziom zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia oraz profili zamkniętych jest niewystarczający w odniesieniu do naszych warunków klimatycznych. Producenci pojazdów ujednolicają poziom zabezpieczenia antykorozyjnego do poziomu, który jest niewystarczający. Każdego roku na nasze drogi wysypuje się tony soli drogowej, która oddziaływując na podwozie naszych samochodów, powoduje powstawanie pierwszych ognisk korozji. Właśnie dlatego propozycja dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego Państwa pojazdów jest jak najbardziej celowa.

konserwacja podwozia 1

Zabezpieczenie antykorozyjne jest skuteczne gdy zostaną spełnione dwa podstawowe warunki: po pierwsze do aplikacji zabezpieczenia zostaną dobrane profesjonalne środki chemiczne, po drugie zostanie właściwie przygotowana powierzchnia zabezpieczana. Spełnienie pierwszego warunku jest możliwe dzięki zastosowaniu środków oferowanych przez firmę WAXOYL oraz przy wykorzystaniu narzędzi aplikujących firmy SATA. Drugi warunek jest spełniany dzięki przeszkolonej kadrze, świadomej konieczności zabezpieczenia antykorozyjnego i jej celu.
Spełniając powyższe warunki, możliwe jest nałożenie preparatów w każdy najmniejszy zakamarek podwozia czy tez profili zamkniętych (drzwi, progi, maska, podłużnice). Kolejnym atutem jest nośnik zabezpieczenia którym jest wosk wprowadzany w profile zamknięte nadwozia oraz na powierzchnię podwozia. Dzięki temu powłoka nigdy do końca nie twardnieje i pozostaje elastyczna przez cały okres użytkowania, dostosowuje się do kształtu podwozia i chroni przed uderzeniami kamieni czy żwiru. Zaaplikowany środek posiada odporność na wysokie/niskie temperatury, dzięki czemu powłoka nie spływa w wysokich temperaturach i równocześni nie wykrusza się w temperaturze poniżej 0° C. Dodatkowo warstwa antykorozyjna wytłumia wnętrze auta. Wytworzone na bazie wosków produkty Waxoyl zapewniają kompleksową ochronę antykorozyjną pojazdu zarówno "od zewnątrz" jak i "od wewnątrz". Tradycyjne masy bitumiczne z czasem twardnieją i mają tendencję do pękania na skutek pracy płyty podłogowej, otarć czy uszkodzeń od drobnych kamieni, na skutek czego pod nimi dochodzi do rozwoju korozji. Waxoyl zadbał o to, by w produkcie był tzw. inhibitor korozji, który neutralizuje zaczątki korozji oraz uniemożliwia powstawanie nowych ognisk. Usługa wykonywana z wykorzystaniem preparatu Waxoyl Hardwax zapewnia skuteczną ochronę przed korozją i oksydacją - chroni przed działaniem wody, soli i piasku, tworzy na podwoziu pojazdu trwałą powłokę.

konserwacja podwozia 2

Zabezpieczenie profili zamkniętych jest realizowane przy użyciu preparatu Waxoyl Professional 120-4. Preparat jest aplikowany do profili zamkniętych pokrywy silnika i bagażnika, progów, podłużnic przednich i tylnych oraz wnętrza drzwi. Dzięki swoim własnościom skutecznie ochroni elementy stalowe i aluminiowe przed pojawianiem się pierwszych ognisk korozji. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozpylaczy proces aplikacji środków do zabezpieczenia profili zamkniętych odbywa się bez konieczności demontażu elementów tapicerki, wykorzystując otwory technologiczne. Dodatkową zaletą środków Waxoyl jest minimalizacja zapachów po aplikacji. Środki firmy Waxoyl są bezwonne a ich cienka warstwa (do 50 mikronów) jest wystarczająca do skutecznego zabezpieczenia powierzchni.
Niewątpliwą zaletą zabezpieczenia antykorozyjnego jest podniesienie wartości pojazdu przy odsprzedaży. Sprzedaż samochodu z widocznymi oznakami korozji jest utrudniona i w konsekwencji zmusza sprzedającego do redukcji ceny sprzedaży. Zatem zabezpieczenie antykorozyjne pozwolą Państwu na uzyskanie wyższej kwoty za odsprzedaż samochodu.

konserwacja podwozia 3

Stosowany przez firmę INTERAUTO proces zabezpieczenia podwozia wraz z profilami zamkniętymi, przy wykorzystaniu produktów szwajcarskiej firmy WAXOYL, składa się z następujących etapów:
• demontaż osłon i nadkoli,
• zabezpieczenie karoserii auta i elementów typu hamulce, układ wydechowy, itp.
• czyszczenie podwozia,
• odpylenie podwozia,
• wypełnienie profili zamkniętych substancją antykorozyjną
• zabezpieczanie podwozia powłoką antykorozyjną.

Zakres zabezpieczenia antykorozyjnego preparatami WAXOYL

Cena

Zabezpieczenie profili zamkniętych (drzwi, progi, pokrywy silnika i bagażnika, podłużnice) – A

Od 250 zł

Zabezpieczenie płaszczyzny podwozia (wraz z oczyszczeniem i przygotowaniem) – B

Od 500 zł

Zabezpieczenie antykorozyjne nadkoli – C

Od 250 zł

Zabezpieczenie antykorozyjne kompleksowe (A+B+C)

Od 1000 zł

Konserwacja punktowa

Od 50 zł