Montaż instalacji gazowych

Autoryzowany serwis logo stag

Montaż LPG – Śląsk

Decydując się na montaż instalacji gazowej, warto przede wszystkim skupić się na wyborze odpowiedniego fachowca, który wykona to zadanie. Ze względu na skomplikowaną konstrukcję nowoczesnych instalacji, do ich montażu niezbędna jest szeroka, specjalistyczna wiedza oraz duże doświadczenie. Tylko te czynniki są w stanie zagwarantować jej prawidłowe działanie i wygodne, bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Montaż LPG obecnie możliwy jest w większości, także najnowszych, samochodów, a współczesne instalacje nie tylko nie pogarszają jakości pracy silnika, ale nawet mogą ją polepszyć. Bardzo ważny jest jednak precyzyjny dobór odpowiednich elementów oraz poprzedzająca montaż instalacji gazowej diagnostyka. Na skrupulatne wykonanie wszystkich tych usług można liczyć w naszym serwisie.

Montaż instalacji gazowej – etapy procedury

Przed rozpoczęciem montażu instalacji gazowej w pojeździe dokonujemy weryfikacji silnika i jego układu sterowania pod kątem ewentualnych usterek i niedomagań. W razie jakichkolwiek problemów proponujemy ich usunięcie, a w dalszej kolejności przechodzimy do zasadniczej adaptacji. Następnie wraz z właścicielem pojazdu omawiamy miejsce montażu przełącznika rodzaju zasilania oraz wlewu paliwa gazowego. Przedstawiamy także najlepszą, w naszej fachowej ocenie, konfigurację elementów osprzętu instalacji gazowej pozwalającą na bezawaryjną eksploatację pojazdu zarówno przy zasilaniu paliwem gazowym, jak i benzynowym. Po tych czynnościach wstępnych przechodzimy do zasadniczych czynności, wykonując montaż LPG.

Montaż instalacji gazowej można podzielić na trzy etapy:

  1. montaż elementów hydraulicznych magazynujących oraz doprowadzających gaz w fazie ciekłej, takich jak: zbiornik, wlew paliwa gazowego, osprzęt zbiornika i przewodów gazowych,
  2. montaż elementów pneumatycznych doprowadzających gaz w fazie lotnej, a więc: reduktora-parownika, listwy wtryskiwaczy oraz urządzeń pomiarowych,
  3. montaż elektronicznego układu sterowania pracą instalacji gazowej.

Ostatnim, niezwykle ważnym etapem jest kalibracja instalacji. Wykonujemy ją na postoju oraz w trakcie próby drogowej, co zapewnia najlepsze rezultaty i pozwala nam z całą pewnością stwierdzić, że wykonana instalacja będzie działać prawidłowo.

Najwyższej klasy usługi – profesjonalny montaż LPG

Decydując się na montaż LPG, warto postawić na profesjonalistów. Niedokładnie wykonana instalacja gazowa może bowiem przysporzyć więcej kłopotów i niepotrzebnych kosztów niż pożytku. Korzystając z usług naszego warsztatu, możesz mieć pewność, że oddajesz swój pojazd w ręce prawdziwych fachowców, których wyróżnia nie tylko niezwykle szeroka wiedza na temat instalacji LPG, ale też niebywała rzetelność.

Wykonując montaż instalacji gazowej, wykorzystujemy jedynie najwyższej klasy komponenty. Jako autoryzowany serwis marki STAG stosujemy zasadnicze elementy instalacji pochodzące od jej producenta – firmy AC S.A. Jest to polski wytwórca niezwykle nowatorskich i zaawansowanych urządzeń, których użycie gwarantuje najwyższą jakość wykonanej instalacji.

Dzięki świadczeniu najwyższej jakości usług zdobyliśmy renomę, która pozwala nam obsługiwać Klientów z niemal całego Śląska. Siedzibą firmy są Katowice, jednak montaż instalacji gazowej wykonujemy też dla mieszkańców wielu okolicznych miejscowości, takich jak Chorzów, Gliwice, Sosnowiec, Tychy, Bytom czy Zabrze. Serdecznie zapraszamy do współpracy.
Montaż instalacji LPG do samochodu HONDA CIVIC:


Montaż instalacji LPG do samochodu VW UP:


Montaż instalacji LPG do samochodu Opel Insignia:


Poniżej przedstawiamy "foto story" z przykładowego montażu:

Pozostało już tylko zatankowanie paliwa gazowego i przeprowadzenie kalibracji na postoju oraz w trakcie próby drogowej. Następnie właściciel może odebrać pojazd ciesząc się z niższych kosztów eksploatacji.